Porozumienie na Dzień Dziecka – kampania społeczna.

Szanowni Państwo,
w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, Radomskie Centrum Mediacji zaprasza do udziału w kampanii Porozumienie na Dzień Dziecka.

Z roku na rok rośnie liczba rozwodów w Polsce. Choć wydaje się, że rozpad małżeństwa to sprawa wyłącznie rozstających się partnerów, to jednak najbardziej rozwód przeżywają niczemu niewinne dzieci. Gdy dorośli podejmują decyzję o rozwodzie jest ona zazwyczaj konsekwencją niezadowolenia, zaniku wzajemnego zaufania i braku perspektyw na przyszłość. Małżonkowie nie radzą sobie ze stresem, ich relacje stają się trudne, nacechowane silnymi konfliktami. Oczywistym jest, że sytuacja ta wpływa negatywnie na dzieci w różnym wieku, nie tylko w krótkiej ale i w długiej perspektywie. Stają się one mimowolnymi świadkami awantur i kłótni między rodzicami, co wywołuje u nich silne napięcie emocjonalne, poczucie winy, lęk. Dziecko nie może stać się kartą przetargową w konflikcie między rodzicami. Oszczędźmy mu dalszych cierpień – dla niego samo rozstanie mamy i taty to potężny cios. Nie czyńmy dziecka świadkiem naszych kłótni i awantur. To, w jaki sposób dziecko przechodzi przez rozwód, w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób przechodzą przez niego dorośli.
W sytuacji rozwodu nie ma trwalszego i lepiej funkcjonującego rozwiązania niż wypracowane wspólnie porozumienie. Sprzyjający temu proces mediacji można rozpocząć w dowolnym momencie i nigdy nie jest on stratą czasu. Proces mediacji wygasza wrogie nastawienie współmałżonków względem siebie, co ma pozytywny wpływ na sytuację dziecka w rodzinie.
W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, Radomskie Centrum Mediacji w ramach kampanii – Porozumienie na Dzień Dziecka, oferuje bezpłatne mediacje rodzinne.

Podstawowe zasady kampanii – Porozumienie na Dzień Dziecka określa Regulamin.


Znajdziesz nas na…